4 rozwiązania na krycie dachu papą

Konieczność zabezpieczenia dachu budynku przed deszczem to często dość palący problem. Jeżeli jest to planowana praca, zazwyczaj mamy czas do namysłu. Jeżeli to sytuacja nagła, musimy szybko wybierać materiały budowlane. W przypadku dachów krytych papą mamy sporo możliwości. Oto niektóre z nich z oferty sklepu budowlanego Budujmy.eu:

1. Rozwiązanie tradycyjne
Tu nie mamy wielkiej filozofii. Należy rozgrzać lepik i pokryć nim dach, a następnie przykleić do niego papę. Wprawdzie tradycyjne papy bitumiczne stosuje się coraz rzadziej, ale wciąż jeszcze należą do rozwiązań, które brane są pod uwagę.

2. Lepik na zimno
Sporym ułatwieniem może być zastosowanie lepiku na zimno. Nie trzeba wówczas bawić się z rozpuszczaniem i cała praca idzie o wiele szybciej. Trzeba jednak pamiętać że lepik na zimno nie będzie idealnie współgrał z każdym rodzajem papy. Musimy więc ustalić szczegóły zanim dokonamy zakupu.

3. Papy termozgrzewalne
Nowy rodzaj pap, które pod wpływem ciepła są niejako „wprasowane” w powierzchnię dachu, to też ciekawe rozwiązanie. Ta technologia stale się rozwija i warto ją bacznie obserwować, jeżeli planujemy prace na dachu z wyprzedzeniem.

4. Mocowanie mechaniczne
To również rozwiązanie, które można wziąć pod uwagę. Mocowanie mechaniczne polega po prostu na stałym przytwierdzeniu papy do powierzchni dachu. Zazwyczaj robi się to za pomocą gwoździ. Niekiedy łączy się metodę mechaniczną z tradycyjnym mocowaniem papy na lepik.