Okna aluminiowe czy PCV?

Okna PCV bez wątpienia należą do jednych z najbardziej popularny modeli. Na ich korzyść przemawia nie tylko przystępna cena, plastiki są niezwykle trwałe, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, co więcej nie wymagają konserwacji. Cechuje je bardzo dobra izolacyjność cieplna, ponieważ są niezwykle szczelne, decydując się na takie rozwiązanie należy zaopatrzyć się w nawiewniki.

Ramy okien PCV są dosyć ciężkie co niewątpliwie można zaliczyć do ich wad. Ponieważ są bardzo wrażliwe na jakość montażu, takie prace należy powierzyć profesjonalistom, jeżeli zostaną nieodpowiednio osadzone może dojść do pękania szyb, ram lub zakleszczania się skrzydeł. Chociaż jest to model najbardziej popularny i najchętniej kupowany miłośnicy nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji z pewnością zwrócą uwagę na okna aluminiowe. Do niedawna wykorzystywane przeważnie w hotelach, biurowcach czy budynkach użyteczności publicznealuminiumj zaczynają podbijać serca architektów, którzy chętnie umieszczają je w projektach dla indywidualnych klientów. Aluminiowe okna są niezwykle wytrzymałe, odporne na rdzę oraz w przeciwieństwie do okien drewnianych czy PCV znacznie mniej podatne na uszkodzenia. Aluminium jest bardzo plastyczne, dlatego producenci mają duże możliwości, jeżeli chodzi o kształty profili okiennych. Nawet właściciele domów prywatnych spoglądają na nie coraz bardziej przychylnym okiem.

Niestety jak każde okna, okna aluminiowe mają także wady. Ze względu na to, że posiadają nieco gorszą izolacyjność cieplną, co jest bardzo ważnym parametrem – bardzo często są pomijane w projektach domów jednorodzinnych.