Okna do nowego domu

Kupując okna do nowo wybudowanego domu zwykle bierzemy pod uwagę ich wygląd, a także stopień izolacji termicznej. Jednakże to nie wszystko, co powinniśmy rozważyć szukając okien do domu.

Najważniejsze parametry

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, z  jakiego materiału są zrobione, jakiej jakości są szyby w oknach oraz jaka jest przepuszczalność powietrza przez okna. Przepuszczalność powietrza będzie zapewniała odpowiednią mikrowentylację w pomieszczeniach, w których będziemy instalowali PCV okna. Nie dajmy sobie wmówić, że potrzebne są nam okna, które zamkną nas przed światem zewnętrznym na cztery spusty – każde pomieszczenie potrzebuje przepuszczania powietrza, aby było zdrowo. W pomieszczeniach szczelnie zamkniętych szybko powstaje grzyb i pleść szkodliwe dla naszego zdrowia.

Nie daj się naciągnąć

Kiedy wybieramy okna PCV w sklepie często niepotrzebnie dajemy się wciągać w dyskusje na temat niesamowitych zalet okien, które sprzedawca ma w sklepie. Jest to niepotrzebna rozmowa, powinniśmy skupić się na elementach, które są istotne z naszego punktu widzenia. Nie dajmy się więc skusić na zakup bardzo drogich okien przeciwwłamaniowych, które następnie będą instalowane na pierwszym piętrze muru, po którym bardzo trudno się wspiąć. Nie będą także potrzebne nam okna, które mają szczegółowe wytłumienie akustyczne, jeśli tak naprawdę dom znajduje się w cichym miejscu. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej jest inwestować w ładniejsze rolety przeciwwłamaniowe, które dodatkowo ozdabiają nasze okna lub w ładniejsze parapety.